×
 

Hoppa till innehållet

En del av AcadeMedia

AcadeMedia skapar möjligheter för människor att utvecklas. Våra 18 870 medarbetare på våra drygt 700 förskolor, grundskolor, gymnasieskolor och vuxenutbildningar har ett gemensamt fokus på kvalitet och utveckling.

Alla 188 000 barn, elever och vuxenstuderande som går i våra verksamheter under ett år ska få en utbildning som är av så god kvalitet att de når utbildningens mål, samt får de förutsättningar de behöver för att nå sin fulla potential.

Vi är norra Europas största utbildningsföretag med verksamheter i Sverige, Norge och Tyskland. Vår storlek skapar trygghet och ger oss förutsättningar att vara en långsiktig och stabil utbildningsaktör som bidrar till det gemensamma samhällsbygget.

En grupp ungdomar sitter och skrattar tillsammans på en modern sittplats med varm belysning.

Vill du veta mer om vårt kvalitetsarbete?

 • Kontakta Donner

  Behöver du komma i kontakt med någon på skolan? Här kan du se kontaktuppgifter till vår ledning, våra lärare eller elevhälsoteamet.

  Lärare förklarar noter på en whiteboard i en musiklektion
 • Om vårt kvalitetsarbete

  Vi strävar alltid efter att förbättra våra resultat. Läs mer om hur vårt kvalitetsarbete ser ut på Donnergymnasiet.

  Elever skrattar och samtalar på en trappa utanför skolbyggnaden
 • Synpunkter på verksamheten

  Har du synpunkter på vår verksamhet? Vi tar tacksamt emot feedback för att bli bättre. Läs mer om hur du går tillväga här.

  Grupp elever sitter och pratar tillsammans på en trappa utanför skolbyggnaden
Grafiskt element föreställande blå vågor